Nawet najlepszej jakości panele fotowoltaiczne wcześniej czy później muszą zostać poddane serwisowi i czyszczeniu, nie tylko w przypadku usterki, lecz także w celu sprawdzenia ich stanu technicznego. Mycie paneli fotowoltaicznych należy przeprowadzać minimum dwa razy w roku. Można to zrobić samemu, lecz nie zawsze panele fotowoltaiczne umieszczone są w łatwo dostępnym miejscu, tak aby bezpiecznie wykonać czyszczenie samodzielnie. Profesjonalne serwisy posiadają fachowy sprzęt, który umożliwia dotarcie szczególnie do wysoko ulokowanych paneli fotowoltaicznych.

Panele fotowoltaiczne serwisowane przez autoryzowanych partnerów zwykle odzaczają się znacznie lepszym stanem technicznym przez długie lata, a więc ich efektywność jest zdecydowanie lepsza. Można liczyć na ich niezawodność i bezpieczeństwo, a także uzyskanie wyzszego poboru mocy.

Jakie są zalety korzystania z usług autoryzowanego serwisu?

Sprawdzeni fachowcy to oszczędność Twojego czasu i pieniedzy. Choć dzisiaj na rynku jest już wiele firm, ktore świadczą usługi serwisu, mycia i konserwacji paneli fotowoltaicznych, to warto wybrać firmę z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą.

W praktyce większość osób woli oddawać swoje panele fotowoltaiczne w ręce wyspecjalizowanych fachowców, i autoryzowany serwisom, maja w tedy pewność, ze usluga jest w 100% zgodna z ich oczekiwaniami. Autoryzowane serwisy daj nam kilka konretnych korzyści np.:

  1. Uzyskanie gwarancji na wykonaną usługę.
  2. Stosowanie wyłącznie najlepszych produktów do czyszczenia i konserwacji paneli fotowoltaicznych.
  3. Skuteczna metoda konserwacji paneli, wydłuża ich żywotność i zwiększa efektywność.
  4. Starannie przerowadzona usługa daj dużo lepsze efekty i zawsze wiąże się z oszczędnością czasu.

Poniżej mapa prezentuje lokalizację autoryzowanych serwisów marki PROSOLIS